AB910B532
AB910B532
Part Number
AB910B532
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
905-915 MHZ CAVITY BAND PASS FIL
Data sheet
AB910B532.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB910B532
Comments
    AB910B532 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency910MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.094" (53.20mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.512" L x 3.543" W (140.00mm x 90.00mm)