AB912B1100
AB912B1100
Part Number
AB912B1100
Description
912 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB912B1100.pdf
Delivery Services
AB912B1100
Comments
    AB912B1100 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth5MHz
    Frequency912MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.094" (53.20mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.512" L x 3.150" W (140.00mm x 80.00mm)