AB917B1155
AB917B1155
Part Number
AB917B1155
Description
912-922 MHZ CAVITY BAND PASS FIL
Data sheet
AB917B1155.pdf
Delivery Services
AB917B1155
Comments
    AB917B1155 Specifications
    Ripple0.2dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency917MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.098" (53.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.512" L x 3.150" W (140.00mm x 80.00mm)