AB924B750.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ripple | - |
| Bandwidth | 8MHz |
| Frequency | 924MHz Center |
| Filter Type | Band Pass |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 2.094" (53.20mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Insertion Loss | 3dB |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 5.512" L x 3.150" W (140.00mm x 80.00mm) |