AB930B888
AB930B888
Part Number
AB930B888
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
930 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB930B888.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB930B888
Comments
    AB930B888 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency930MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.213" (56.20mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.6dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.512" L x 3.150" W (140.00mm x 80.00mm)