AB995B517
AB995B517
Part Number
AB995B517
Description
995 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB995B517.pdf
Delivery Services
AB995B517
Comments
    AB995B517 Specifications
    Ripple0.2dB
    Bandwidth20MHz
    Frequency995MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.244" (57.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.457" L x 3.307" W (164.00mm x 84.00mm)