ACM-21H-121-T
ACM-21H-121-T
Part Number
ACM-21H-121-T
Manufactures
Abracon LLC
Description
CMC 280MA 2LN 120 OHM SMD
Data sheet
ACM-21H-121-T.pdf
Delivery Services
ACM-21H-121-T
Comments
    ACM-21H-121-T Specifications
    SeriesACM-21H
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.055" (1.40mm)
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC20V
    Current Rating (Max)280mA
    Impedance @ Frequency120 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)400mOhm