ACM2012-361-2P-T001
ACM2012-361-2P-T001
Part Number
ACM2012-361-2P-T001
Manufactures
TDK Corporation
Description
CMC 220MA 2LN 360 OHM SMD
Data sheet
ACM2012-361-2P-T001.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
ACM2012-361-2P-T001
Comments
    ACM2012-361-2P-T001 Specifications
    SeriesACM
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.051" (1.30mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC50V
    Current Rating (Max)220mA
    Impedance @ Frequency360 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)500mOhm