ACM90V-152-2PL-TL00
ACM90V-152-2PL-TL00
Part Number
ACM90V-152-2PL-TL00
Manufactures
TDK Corporation
Description
COMMON MODE FILTERS FOR POWER LI
Delivery Services
ACM90V-152-2PL-TL00
Comments
    ACM90V-152-2PL-TL00 Specifications
    SeriesACM-V
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Filter TypePower Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.177" (4.50mm)
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC80V
    Current Rating (Max)3.6A
    Impedance @ Frequency1.5 kOhms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)16mOhm