ADP1711AUJZ-1.5-R7
ADP1711AUJZ-1.5-R7
Part Number
ADP1711AUJZ-1.5-R7
Description
IC REG LINEAR 1.5V 150MA TSOT5
Delivery Services
ADP1711AUJZ-1.5-R7
Comments
    ADP1711AUJZ-1.5-R7 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR69dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.25V @ 150mA
    Current - Supply (Max)1.3 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)50 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V