ADP1713AUJZ-0.85R7
ADP1713AUJZ-0.85R7
Part Number
ADP1713AUJZ-0.85R7
Description
IC REG LDO 0.85V 0.3A TSOT23-5
Delivery Services
ADP1713AUJZ-0.85R7
Comments
    ADP1713AUJZ-0.85R7 Specifications
    PackageCut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable, Bypass
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.23V @ 300mA
    Current - Supply (Max)420 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)70 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)0.85V