ADP3300ARTZ-3.2-R7
ADP3300ARTZ-3.2-R7
Part Number
ADP3300ARTZ-3.2-R7
Manufactures
Rochester Electronics, LLC
Description
IC REG LINEAR 3.2V 50MA SOT23-6
Data sheet
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
ADP3300ARTZ-3.2-R7
Comments
    ADP3300ARTZ-3.2-R7 Specifications
    PackageBulk
    SeriesanyCAP®
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-6
    Control FeaturesError Flag, Shutdown
    Current - Output50mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.17V @ 50mA
    Current - Supply (Max)1.7 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-6
    Current - Quiescent (Iq)300 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.2V