AE1000B10538
AE1000B10538
Part Number
AE1000B10538
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
1000 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1000B10538.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE1000B10538
Comments
    AE1000B10538 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency1GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.000" L x 0.500" W (50.80mm x 12.70mm)