AE1000L8871
AE1000L8871
Part Number
AE1000L8871
Description
0-1 GHZ LOWPASS FILTER
Data sheet
AE1000L8871.pdf
Delivery Services
AE1000L8871
Comments
    AE1000L8871 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1GHz
    Frequency1GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.500" L x 1.250" W (63.50mm x 31.75mm)