AE100L7841-500W
AE100L7841-500W
Part Number
AE100L7841-500W
Description
100 MHZ LC LOW PASS FILTER - 500
Data sheet
AE100L7841-500W.pdf
Delivery Services
AE100L7841-500W
Comments
    AE100L7841-500W Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency100MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.220" (30.99mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.350" L x 2.380" W (110.49mm x 60.45mm)