AE100L9174
AE100L9174
Part Number
AE100L9174
Description
100 MHZ LOW PASS FILTER
Data sheet
AE100L9174.pdf
Delivery Services
AE100L9174
Comments
    AE100L9174 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth100MHz
    Frequency100MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.6dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)