AE100L9191
AE100L9191
Part Number
AE100L9191
Description
100 MHZ LC LOW PASS FILTER
Data sheet
AE100L9191.pdf
Delivery Services
AE100L9191
Comments
    AE100L9191 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency100MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.310" (7.87mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss2dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension0.750" L x 0.440" W (19.05mm x 11.18mm)