AE10111B11678
AE10111B11678
Part Number
AE10111B11678
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
10111 MHZ CAVITY BAND PASS FILTE
Data sheet
AE10111B11678.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE10111B11678
Comments
    AE10111B11678 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth5.285GHz
    Frequency10.111GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.622" (15.80mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.799" L x 0.571" W (96.50mm x 14.50mm)