AE10400WB11550
AE10400WB11550
Part Number
AE10400WB11550
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
10400 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
Data sheet
AE10400WB11550.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE10400WB11550
Comments
    AE10400WB11550 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth40MHz
    Frequency10.4GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.650" (16.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.7dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.457" L x 1.220" W (164.00mm x 31.00mm)