AE10450WB5006
AE10450WB5006
Part Number
AE10450WB5006
Description
10450 MHZ WAVEGUIDE BAND PASS FI
Delivery Services
AE10450WB5006
Comments
    AE10450WB5006 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency10.45GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.882" (47.80mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-0.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension7.402" L x 1.882" W (188.00mm x 47.80mm)