AE104N2239
AE104N2239
Part Number
AE104N2239
Description
104.2 MHZ LC BAND STOP/NOTCH FIL
Data sheet
AE104N2239.pdf
Delivery Services
AE104N2239
Comments
    AE104N2239 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth4MHz
    Frequency104.2MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.992" (25.19mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss6dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.700" L x 1.970" W (68.58mm x 50.04mm)