AE1090B11203-NF-1
AE1090B11203-NF-1
Part Number
AE1090B11203-NF-1
Description
1090 MHZ ADS-B CAVITY BAND PASS
Data sheet
AE1090B11203-NF-1.pdf
Delivery Services
AE1090B11203-NF-1
Comments
    AE1090B11203-NF-1 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.4dB
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.09GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.937" (23.80mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.276" L x 2.126" W (134.00mm x 54.00mm)