AE1090B11203-NF-O
AE1090B11203-NF-O
Part Number
AE1090B11203-NF-O
Description
1090 MHZ ADS-B CAVITY BAND PASS
Delivery Services
AE1090B11203-NF-O
Comments
    AE1090B11203-NF-O Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.09GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension7.300" L x 2.250" W (185.42mm x 57.15mm)