AE1090B11204
AE1090B11204
Part Number
AE1090B11204
Description
1090 MHZ DBS-B LC BAND PASS FILT
Data sheet
AE1090B11204.pdf
Delivery Services
AE1090B11204
Comments
    AE1090B11204 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.5dB
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.09GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.402" (10.20mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.575" L x 0.472" W (40.00mm x 12.00mm)