AE10B5955
AE10B5955
Part Number
AE10B5955
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
10 MHZ BAND PASS FILER
Data sheet
AE10B5955.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE10B5955
Comments
    AE10B5955 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth360kHz
    Frequency10MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.750" L x 1.000" W (95.25mm x 25.40mm)