AE10L7829
AE10L7829
Part Number
AE10L7829
Description
10 MHZ LC LOW PASS FILTER
Data sheet
AE10L7829.pdf
Delivery Services
AE10L7829
Comments
    AE10L7829 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency10MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.220" (30.99mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.440" L x 2.380" W (138.18mm x 60.45mm)