AE11000L9281
AE11000L9281
Part Number
AE11000L9281
Description
11000 MHZ CAVITY LOW PASS FILTER
Data sheet
AE11000L9281.pdf
Delivery Services
AE11000L9281
Comments
    AE11000L9281 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth-
    Frequency11GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.512" (13.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.000" L x 0.701" W (25.40mm x 17.80mm)