AE11000SSH6568
AE11000SSH6568
Part Number
AE11000SSH6568
Description
11000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HI
Data sheet
AE11000SSH6568.pdf
Delivery Services
AE11000SSH6568
Comments
    AE11000SSH6568 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth13GHz
    Frequency11GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.063" L x 0.827" W (27.00mm x 21.00mm)