AE11225B11664
AE11225B11664
Part Number
AE11225B11664
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
11.225 GHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
Category
RF Filters
Delivery Services
AE11225B11664
Comments
    AE11225B11664 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth1.05GHz
    Frequency11.225GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.000" L x 0.500" W (127.00mm x 12.70mm)