AE1123B10317
AE1123B10317
Part Number
AE1123B10317
Description
1123 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1123B10317.pdf
Delivery Services
AE1123B10317
Comments
    AE1123B10317 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth50MHz
    Frequency1.123GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.7dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.438" L x 2.500" W (112.73mm x 63.50mm)