AE1125B10993
AE1125B10993
Part Number
AE1125B10993
Description
1125 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1125B10993.pdf
Delivery Services
AE1125B10993
Comments
    AE1125B10993 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth600MHz
    Frequency1.125GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.000" L x 0.500" W (76.20mm x 12.70mm)