AE11380B11069
AE11380B11069
Part Number
AE11380B11069
Description
11380MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE11380B11069.pdf
Delivery Services
AE11380B11069
Comments
    AE11380B11069 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth2.62GHz
    Frequency11.38GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.370" (9.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.4dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension1.540" L x 0.580" W (39.12mm x 14.73mm)