AE11500B10992
AE11500B10992
Part Number
AE11500B10992
Description
11500 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE11500B10992.pdf
Delivery Services
AE11500B10992
Comments
    AE11500B10992 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth11GHz
    Frequency11.5GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.969" L x 1.102" W (50.00mm x 28.00mm)