AE11700B11648
AE11700B11648
Part Number
AE11700B11648
Description
11700 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE11700B11648.pdf
Delivery Services
AE11700B11648
Comments
    AE11700B11648 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1.4GHz
    Frequency11.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.787" (20.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.823" L x 0.866" W (122.50mm x 22.00mm)