AE12000SSH6570
AE12000SSH6570
Part Number
AE12000SSH6570
Description
12000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HI
Data sheet
AE12000SSH6570.pdf
Delivery Services
AE12000SSH6570
Comments
    AE12000SSH6570 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth12.5GHz
    Frequency12GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.063" L x 0.787" W (27.00mm x 20.00mm)