AE120B6347
AE120B6347
Part Number
AE120B6347
Description
120 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE120B6347.pdf
Delivery Services
AE120B6347
Comments
    AE120B6347 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth2MHz
    Frequency120MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.400" (35.56mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)