AE1247B11553
AE1247B11553
Part Number
AE1247B11553
Description
1247 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1247B11553.pdf
Delivery Services
AE1247B11553
Comments
    AE1247B11553 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth50MHz
    Frequency1.247GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.693" (43.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.606" L x 2.402" W (117.00mm x 61.00mm)