AE12500SSL1055
AE12500SSL1055
Part Number
AE12500SSL1055
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
12500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
Data sheet
AE12500SSL1055.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE12500SSL1055
Comments
    AE12500SSL1055 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency12.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.406" (10.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.945" L x 0.748" W (24.00mm x 19.00mm)