AE1250B10868
AE1250B10868
Part Number
AE1250B10868
Description
1250 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1250B10868.pdf
Delivery Services
AE1250B10868
Comments
    AE1250B10868 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency1.25GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.750" L x 0.500" W (44.45mm x 12.70mm)