AE1250L9258
AE1250L9258
Part Number
AE1250L9258
Description
1250 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE1250L9258.pdf
Delivery Services
AE1250L9258
Comments
    AE1250L9258 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1.15GHz
    Frequency1.25GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.512" (13.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)