AE1250SSH6541
AE1250SSH6541
Part Number
AE1250SSH6541
Description
1250 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE1250SSH6541.pdf
Delivery Services
AE1250SSH6541
Comments
    AE1250SSH6541 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth5.75GHz
    Frequency1.25GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.386" L x 1.417" W (86.00mm x 36.00mm)