AE128.475B11577
AE128.475B11577
Part Number
AE128.475B11577
Description
128.475 MHZ CAVITY BANDPASS FILT
Data sheet
AE128.475B11577.pdf
Delivery Services
AE128.475B11577
Comments
    AE128.475B11577 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1MHz
    Frequency128.475MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.500" (38.10mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss6dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension8.500" L x 3.250" W (215.90mm x 82.55mm)