AE12H9914
AE12H9914
Part Number
AE12H9914
Description
12 MHZ LC HIGHPASS FILTER
Data sheet
AE12H9914.pdf
Delivery Services
AE12H9914
Comments
    AE12H9914 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth68MHz
    Frequency12MHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.012" (25.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.000" L x 1.000" W (101.60mm x 25.40mm)