AE12L8841
AE12L8841
Part Number
AE12L8841
Description
12 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE12L8841.pdf
Delivery Services
AE12L8841
Comments
    AE12L8841 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth12MHz
    Frequency12MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)