AE135B5790
AE135B5790
Part Number
AE135B5790
Description
135 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE135B5790.pdf
Delivery Services
AE135B5790
Comments
    AE135B5790 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth80MHz
    Frequency135MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.400" (35.56mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)