AE1370B11585.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ripple | - |
| Bandwidth | 40MHz |
| Frequency | 1.37GHz Center |
| Filter Type | Band Pass |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 1.890" (48.00mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Insertion Loss | 1.8dB |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Size / Dimension | 4.701" L x 3.252" W (119.40mm x 82.60mm) |