AE1370NS2187
AE1370NS2187
Part Number
AE1370NS2187
Description
1370 MHZ LC BANDSTOP/NOTCH FILTE
Data sheet
AE1370NS2187.pdf
Delivery Services
AE1370NS2187
Comments
    AE1370NS2187 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth40MHz
    Frequency1.37GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.630" (16.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.25dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.500" L x 1.000" W (114.30mm x 25.40mm)