AE14.89B5690
AE14.89B5690
Part Number
AE14.89B5690
Description
14.89 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE14.89B5690.pdf
Delivery Services
AE14.89B5690
Comments
    AE14.89B5690 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth2MHz
    Frequency14.89MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.412" (10.46mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)