AE1425B11492
AE1425B11492
Part Number
AE1425B11492
Description
1425 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE1425B11492.pdf
Delivery Services
AE1425B11492
Comments
    AE1425B11492 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.25dB
    Bandwidth550MHz
    Frequency1.425GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.6dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.906" L x 2.874" W (150.00mm x 73.00mm)