AE1450B10339
AE1450B10339
Part Number
AE1450B10339
Description
1450 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1450B10339.pdf
Delivery Services
AE1450B10339
Comments
    AE1450B10339 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency1.45GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.000" L x 0.500" W (50.80mm x 12.70mm)